RSS

СучУкрЛіт на сцені

22 Лис

               Клуб екзотичного відпочинку  «Бутерброди» або рецензія на виставу «Гімн демократичної молоді»

23 вересня у у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прем’єра вистави «Гімн демократичної молоді» за однойменним твором Сергія Жадана.. На прем’єру я не потрапила, але висатву таки відвідала 19 листопада. Режисер вистави – Юрій Одинокий. Він працював над виставою два роки, а сценарій п’єси написав сам Сергій Жадан. Це найперша вистава, яку я таааак хотіла побачити! Театр ім. І. Франка в мене в першу чергу асоціюється з академічністю, неперевершеною грою, вишуканістю постанов і розкішністю костюмів. А тут «Гімн» Жадана! Початок 90-х, спортивні костюми, проблеми братви, совковість і суржик…

У вихорі подій романного життя – молодий хлопець Сашко, він же Сан Санич. Сан Санич відповідає за зв’язки з громадкістю у фірмі, що торгує телевізорами, тобто він налагоджує контакти з митницею та їй подібними структурами. Одного дня хлопець розуміє, що має вищу освіту і хочу писати дисертацією. І  вже навіть почав писати, але добрий знайомий запропонував долю у бізнесі. Власний клуб! Хіба можна не погодитися на таку пропозицію? От тільки щойно найнятий арт-директор пропонує відкривати не ще один пересічний клуб, а зайняти «пусту нішу», себто клуб для геїв. Так і виникає перший харківський «Клуб екзотичного відпочинку «Бутерброди». Новинки про чудо-клуб розносяться по всьому місту, його появу сприймають як подих демократичного вітру. І Марта, кохана Сашка, яка не знає чим наразі займається хлопець, кличе його на відкриття цього клубу. Але не подумайте, що вся вистава – це історія про гей-клуб, хоча все закручується довкола нього. Це нарис життя цілої країни.

Окрема сюжетна лінія – це саме бурхливі стосунки Сашка і Марти (щоправда в книзі такої любовної лінії немає, це вже літературна надбудова для театру). Навіжена дівчина, яка обожнює лише свій мотоцикл і Сашка, і Сашко, який кохає її, але так боїться жити з нею. Вона – ірраціональна, мрійлива, скажена, він – раціональний, логічний, розумний. Одним словом, герої гарно прописані і дійсно «живі», а не книжкові.

Інша сюжетна лінія – це життя працівників міствиконкому та їхнього іноземного гостя. У вирій незалежно-українського-ще-й-досі-совковго життя потрапляє проповідник з Австралії «Джонсон-н-Джонсон». Прислали його за культурним обміном, але от же халепа у: міствиконкому «він за накладними не проходить», а йому ж треба надати місце для проповідей. Арт-директор «Бутербродів» домовився з представницями міствиконкому, що місце у клубі нададуть місце «Джонсону-н-Джонсону», а в замін клуб отримав статус культурного центра. Такий собі український бартер) Це прекрасна ілюстрація того, як в тогочасній Україні вирішувалися справи, та власне подекуди ще й досі так все вирішується.

Усі фото з http://www.svidomo.org

Мінімалістичні декорації доповнювали картину життя початку 90-х рр. Двоповерхова конструкція слугувала і як склад для телевізорів, і як помешкання головного героя і власне приміщення гей-клубу. Такі декорації віють занедбаним: занедбаним приміщенням, занедбаним життям і занедбаною країною. Візуальним штрихом для відтворення часопростору стали костюми героїв: сині спортивні костюми, малинові піджаки і довгі шкіряні плащі.

Про гру акторів скажу коротко – просто блискуче. А те, що не можна передати словами, передавали музикою. Майже вся вистава супроводжувалася аудіо супроводом, який передавав і настрій закоханих, і дух молодої, кволої України.

Чим же закінчилася історія з гей-клубом і законою парою? Не скажу) Вистава варта перегляду, а книжка – прочитання!

Advertisements
 
Залишити коментар

Posted by на Листопад 22, 2011 in Uncategorized

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: